top of page
Search
  • Writer's pictureTereza

Jak si vést svůj diář, aby Vám dal co nejvíc

Jak jsme již psali dříve, klíčem k produktivitě je organizovanost. Mít svůj osobní diář není nic nového pod sluncem a v aktuální situaci se jen hodí. Mnoho lidí si jej udržuje z různých důvodů a pro každého může mít naprosto jiný význam. Někdo si díky němu snáz plánuje pracovní schůzky. Další zase touží zaznamenávat pokroky při plnění svých dlouhodobých cílů. Ať už však máte svůj diář pro účely čistě osobní nebo pracovní, rozhodli jsme se Vám dnes přínést pár tipů, jak si vést svůj diář tak, aby Vám dal co možná nejvíce.První otázka, kterou si při koupi diáře musíte položit je, proč si chcete diář pořídit? Primárním důvodem většinou bývá zapisování schůzek, úkolů a eventů ale osobní diář může být také skvělým nástrojem sebereflexe. Myšlenky, nápady ale i problémy můžete zaznamenávat bez přibarvování, a tak získat lepší a reálnější základ pro jejich budoucí vývoj.Stejně tak to může přispět k získání zcela novému pohledu na věc.

Navíc nám papírové diáře dávají v dnešní době technologií našim myšlenkám řád a smysl a příležitost volně psát a čmárat bez hranic.


Důležité je vybrat ten pravý!

Pořiďte si diář, který vám diář vyhovuje. Líbí se vám vzhled diáře, jeho rozměr, váha a dokonce i vazba? A co rozložení stránek a místa na poznámky? Zamyslete se nad tím, jakým způsobem chcete diář využívat a podle toho se rozhodněte. Krásné diáře mají například značky Doller, Papellote, Bobo, Start 365, nebo Bullet Journal, který si sami do puntíku navrhnete.


Vždy otevřený novým nápadům!

Primárním účelem diáře, je mít ho vždy po ruce k zapsání nových myšlenek, schůzek a nápadů. Ideální místo pro diář je tedy vždy při ruce, na stole vedle telefonu apod. Jedině tak na něj nezapomenete a pokaždé po něm sáhnete.


Využijte prázdná místa!

Volné stránky nejsou v diářích proto, že by tiskařům došel inkoust. Jsou tam od toho, abyste si na nich mohly vylít svoje nápady,kresby, myšlenky a návrhy. Nenechte své myšlenky zapadnout mezi schůzky, vyčleňte si na ně místo.


Plánujte!

Jednou týdně, ideálně i denně si udělejte chvilku pauzu sedněte si nad šálek horké kávy a plánujte. Naplánujte si daší kroky, zhodnoťte ty předešlé, odškrtejte si splněné úkoly. Je to ideální způsob jak uvolnit stres, pročistit hlavu a utřídit myšlenky. Můžete zvýraznit priority a jasně si představit, jak všeho s klidem dosáhnete.


Přizpůsobte diář sami sobě!

Jednou z výhod papírových diářů je, že vy jste pánem. Utvořte si diář k obrazu svému, abyste se pokaždé těšili, až jej znovu otevřete. Vytvořte si svoje zkratky, znaky, kreslete své obrázky. K diářům lze také zakoupit mnoho doplňku, které Vám je opět o trošku personalizují. Ideálním pomocníkem je například set Washi pásek, pro snadnější orientaci v diáři.


Jaký diář používáte Vy? Máte nějaké tipy na jeho vedení? Podělte se s námi :)


Vaše Autentika
160 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page