March 25, 2020

Please reload

Recent Posts

Jak zabavit děti při domácí karanténě?

March 19, 2020

Většina z nás teď čelíme stejné situaci - práce z domova a nudící se děti, které vyžadují neustálou pozornost. Rozhodli jsme se Vám pomoci a sepsali pro Vás pár tipů na kreativní tvoření a hry, které Vaše dítka alespoň na chvilku zabaví. 

 

Zkusme je odtrhnout od obrazovek, ať už televizních, počítačových či mobilních a pojďme u nich rozvinout trošku kreativity a vrátit se ke "starým" dobrým hrám.

 

Kreativní tvoření

 

Ruličkové Safari


Ruličky od toaletního papíru máme doma jistě všichni :) Proč je tedy nenabarvit na růžovo, když chcete udělat prasátko, nebo na žluto, když lva. Pak stačí na jednu stranu nalepit namalovanou hlavu, „horní končetiny“ na ruličku a dospod nohy. Použít můžete také barevné papíry a vatu – třeba na hřívu. Spojením více ruliček za sebou (navlékněte na provázek), vznikne had. Níže najdete návod na jednoduchého sloníka.

 

 

 

Květináče z PET láhví

 

Jednoduchý návod na to, jak rozzářit Váš byt a zpracovat PET láhve ekologicky. Stačit Vám na to bude:

 

  • PET lahve – kolik obalů budeme dělat, tolik lahví budeme potřebovat

  • řezací nůž / ostré nůžky 

  • barvu ve spreji (postačí i temperové barvy, či barvy na sklo)

  • doplňky k dekorování

A jdeme na to! Rozřízneme PET láhev v místě, podle toho, jak velký květináček chceme. Očistíme okraje láhve, aby si děti neublížily a zbytek necháme na nich. Pokud byste chtěli květináče ve tvaru králíčků a zajíčků jako na fotografii níže, doporučujeme předkreslit ouška a obrys nejprve fixou a poté ostrým nožíkem vyříznout. Na PET láhev pak mohou děti malovat, lepti vatu, krepový papír a cokoliv, co je napadne.

 

 

 

 

A když už Vám děti od vyrábění utíkají, zabavit je také můžete:

 

 

1. Opičí dráhou 

 

Rozestavte pár židlí, stůl, polštáře a cokoliv, co doma najdete a vytvořte improvizovanou opiči dráhu, kde své ratolesti alespoň trošku unavíte :) Mohou podlézat, přeskakovat, běhat slalom a cokoliv, co Váš prostor bytu či baráčku nabízí :) 

 

2. Postavte jim bunkr 

 

Starý dobrý bunkr z dek, polštářů, pár židlí a vyzdobit jim ho můžete například světýlky. Budou tak mít pocit, že jsou někdě "pod širákem" v přírodě a když jim k tomu pustíte pohádku, určitě budete mít hoďku, či dvě volno na práci nebo relax :)

 

3. Schovávačka věcí

 

Pokud doma nemáte prostor na klasickou hru na schovku, schovejte dětem věci! Označte předměty barvenými papírky a kdo posbírá nejvíce papírů vyhrává. Nebo klasiká hra na "samá voda - přihořívá - hoří" je také určitě na chvilku zabaví. 

 

 

Doufáme, že Vám naše tipy alespoň trošku pomohly. Přejeme všem pevné nervy a hlavně zdraví.

 

Buďte na sebe opatrní! 

 

Vaše Autentika :)

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square