March 25, 2020

Please reload

Recent Posts

ZNÁTE „EVENT“ TRENDY PRO ROK 2019/2020?

March 25, 2019

 

 

 Dnes na mě ve zprávách vykoukla překvapivá statistika..

 

Češi prý tráví v průměru 149 min denně na sociálních sítích a až 6h 42 min denně „online“ díky technologii (Smartmania, 2019).

Nevím jak Vám, ale mě se to zdá celkem děsivé..

Donutilo mě to se zamyslet: Jak tenhle narůstající trend ovlivní „eventový průmysl“? Jaká je tedy budoucnost eventů?

 

Spousta lidí kolem mě, a i já osobně, trávím až nezdravě moc času přilepená k obrazovkám, ať už mobilu, či počítače. Často se nechávám unést nereálností a dokonalým světem prezentovaným na sociálních sítích a zapomínám žít přítomností. Hlavní komunikační nástroj se pro mě stal online svět, můj telefon a notebook, bez kterého se cítím „nahá“ a neúplná. Není přece nic snazšího, než si s kamarády napsat na Messengeru, zavolat přes Facetime, nebo Skype.

Věřím, že to takhle má spousta z vás a není na tom nic špatného, pokud je to udržováno v určité míře.

 

Na druhou stranu, si čím dál tím více lidí svou „závislost“ na technologii uvědomuje a snaží se to nějak řešit. I já mám někdy po celodenním sezení u počítače chuť vyběhnout do přírody, vyjet si na výlet do hor, jít se bavit a odpočinout si od toho digitálního světa. Mnohem raději se teď setkávám s přáteli v kavárnách, restauracích a akcích, kde se můžeme bavit tváří v tvář. A to je ten trend, který se podle mého názoru, bude v následujících letech čím dál tím více rozrůstat.


Lidé budou chtít utéci od online světa, vrátit se ke starým zvykům - potkávat a bavit se s lidmi tváří v tvář, jak tomu bylo v minulosti. Protože ten kontakt Face to Face je přece jen vzácnější a více obohacující, než jen přes obrazovky, alespoň pro mě. Možná je to jen můj názor a možná si to myslí i někdo z Vás, ale podle mě, se to promítne i v oblasti Event Managementu.

 

Myslím, že bychom se my, experti na eventy, měli více zaměřit na tradiční Face to Face eventy, kde se lidé mohou odreagovat a něco zažít. Technologie je super element pro většinu akcí, ale je ji všude spousta. Tím pádem se ten čas trávený mimo online svět, stává vzácnějším, cennějším a možná i hitem budoucnosti? Co si o tom myslíte Vy?

 

To bylo takové malé zamyšlení při pondělku..

 

Sdílejte s námi Vaše názory a myšlenky, budeme rádi! :)

 

Aneta

 

 

 

Zdroje:

 

Smartmanie (2019) https://smartmania.cz/kolik-casu-travime-online-vysledky-nove-studie-vas-prekvapi/ 

Český Statistický Úřad (2018) https://www.czso.cz/csu/czso/vice-nez-polovina-cechu-pouziva-socialni-site 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square