March 25, 2020

Please reload

Recent Posts

Tip pro stmelení mezinárodního týmu.

June 15, 2018

 

Firmy často řeší problém, jak utužit vztahy v mezinárodním kolektivu, tak, aby spolupráce šlapala jako hodinky. Mít kolem sebe mezinárodní tým je obohacující a zábavné. Z pohledu HR a hlavně manažera týmu je to ale velká výzva.

 

Pozvali jsme celý mezinárodní tým na tři dny do Českého Krumlova, klenotu jižních Čech. Celé 3 dny se odehrávaly v tématu "History Adventure", kdy účastníci poznávali krásy i historii města a zároveň zlepšovali týmovou spolupráci netradiční, zážitkovou cestou.

 

Jedním ze způsobů, jak podpořit týmového ducha, je týmové vaření. Jídlo lidi spojuje, říká se. A je to pravda! Tentokrát vařilo 20 hladovců z různých zemí, kteří měli za úkol společně přichystat 3 chodové meny tradiční české kuchyně. Vařila se kulajda, pekly se houstičky a soutěžilo o nejhezčí frgál.

 

Předcházelo tomu ale ještě dopoledne plné historického umění. Jelikož skupinka byla kreativní a zručná, řekli jsme si, že přichystáme aktivitu, kde mohou svou představivost a cit pro detail využít. Měli možnost vyzkoušet si různá historická řemesla, v dílnách v centru Českého Krumlova. Od brašnáře, kováře, přes sklářku a švece, se dostali k barvířce a vyrobit si mohli například vinuté perly či domácí mýdlo. Aby to ale neměli tak jednoduché a aktivita neztratila na významu „stmelování týmu“, pohybovali se po stanovištích v týmech a jejich úkolem bylo, vyrobit co nejvíce výrobků, za daný čas, které večer prodali za ingredience k vaření.

 

V závěru dne si společně prostřeli stůl a vychutnali pokrmy, které připravili. Překvapivě všem chutnalo a užili si spoustu zábavy. My si tak můžeme odškrtnout další splněnou challenge a máme radost, že jsme pomohli dalšímu týmu v cestě za úspěšností.

 

Co na to říkal klient?

 

"Bylo to perfektně zorganizované, aktivity všechny nadchly, dokonce musím říct nad moje očekávání."

 

Více o podobných zážitkových akcích se dozvíte na www.autentika.cz/kultura.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square