top of page
Search
  • Writer's pictureTereza

Jak si uspořádat své pracovní místo?

Ačkoliv se současná opatření uvolňují, mnoho z nás je stále odkázáno na práci z domova. Špatně nastavené pracovní místo může mít negativní vliv jak na naši pracovní morálku a produktivitu, tak na naši náladu. Proto vám dnes přinášíme pár tipů na to, jak si správně uspořádatCílem je uspořádat si stůl tak, abyste měli vše po ruce a dal se snadno udržovat. A hlavně aby vyhovoval vašim potřebám. Pokud tedy pracujete nejvíce na počítači, měl by být dominantou a vše okolo by se mělo přizpůsobit. Ale pojďme na to postupně.


Udržujte čistý stůl

Na stole by se vám neměly vršit složky a nepotřebné papíry či odpadky, které zbytečně zabírají místo a navíc vás rozptylují. Vyhraďte si jednu část stolu na aktuální materiály, které potřebujete pro svou práci a zbytek ukliďte tam, kam patří nebo ho vyhoďte. Mezi věci každodenní potřeby patří kancelářské potřeby, jako jsou papíry, tužky, sešívačka, poznámkové papírky, kalendář, apod.


Zvolte správnou pracovní židli

Pokud trávíte každý den hodně času u svého stolu, pravděpodobně také trávíte slušné množství času sedením. To je důvod, proč může správná židle výrazně změnit úroveň vašeho pohodlí. Perfektní volba pro váš stůl bude záviset na mnoha faktorech, včetně vaší váhy, výšky a konstrukce. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit někým zkušeným. Nezapomínejte ani na správné sezení u stolu a jednou za půl hodiny se zvedněte a protáhněte.


Mějte vše při ruce

Všechny potřebé věci, které používáte hodně a často jako diář, notebook, poznámkový blok či propisky, mějte vždy na dosah ruky. Nebudete pak ztrácet čas a rozptylovat hlavu hledáním věcí, které potřebujete chcete zrovna používat.


Zútulněte si své pracovní místo

Jak jsme již psali výše, neměli byste mít pracovní místo plné zbytečností, neznamená to však, že by mělo zůstat zcela holé. V práci trávíme většinu dne, a proto bychom se měli obklopit věcmi, které nám dělají radost, a naše pracovní místo proměnit v malou svatyni, kde se budeme cítit dobře. Můžete si tedy své místo vyzdobit květinou, rámečky nebo jen oblíbeným hrníčkem.


Pravidelně svůj stůl uklízejte

Na konci pracovní doby si nechte 10 minut čas na úklid pracovního stolu. Stůl si připravíte na další pracovní den, budete odcházet s čistou hlavou a s pocitem, že máte vše vyřešeno.


A jaké tipy máte vy? :)


Vaše Autentika <3


2 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page