top of page
Search
  • Writer's pictureTereza

Jak odpočívat v karanténě?

V březnu se nám všem otočil svět vzhůru nohama. Nikomu aktuálně nepřijde zvláštní si pustit Netflix klidně ve dvě odpoledne, děti nemizí každé ráno do školy a všem nám tak nějak začínají splývat dny.


Jak v tomto rozboouraném schématu ale odpočívat, ačkoliv se zdá, že vlastně odpočíváme pořád? Přinášíme Vám pár tipů!Poznejte svůj domov!

Všichni dbáme na příkazy a nevydáváme se dál než-li je okolí našich bytů a domů. Kolik s Vás ale opravdu ví, kde vlastně žije? Znáte všechny zajímavosti Vašeho města? Zkuste si párkrát do týdne udělat zdravotní procházku a všechny je poznat. Nemusíte mít zrovna blízko Karlův most, abyste si tuhle hru na historii místa zahráli. Kolem nás je spousta starší i novodobé historie, na niž člověk v časech normálních nemá čas nebo ji míjí naprosto bez povšimnutí, jako by žil v nějakém paralelním vesmíru.Prostě ve spěchu dní nevirových spoustu věcí nevidíme a teď máme jedinečnou šanci prozřít.


Sportujte! Virtuálně!

Pohyb je jednou z mála věcí, které Vám pomůžou opravdu vypnout hlavu. Zkuste jej ani v aktuální situaci nezanedbávat a opravdu si na něj vymezit pr minut svého času.S aktuálním počasím můžete na brusle či si jen zaběhat v parku. Pokud nemůžete, nebo nechcete opouštět pohodlí domova, existují i nejrůznější výzvy, které můžete dělat aniž byste byť jen vystrčili nohu z obýváku. Jednou z nich je například nejvyšší počet angličáků nebo klidně kliků, které zvládnete udělat za minutu. Každým dnem tak můžete měřit svůj pokrok.


Hospoda online!

Chybí Vám přátelé, rodina nebo kolegové? Zkuste si udělat menší virtuální sedánky například přes Skype. Nalijte si sklenku vína nebo snad jen hrnek kávy a povídejte si, jak jste zvyklí. Zní to možná zpočátku maličko šíleně, ale jedná se výbornou sociální hygienu, obzvlášť, pokud Vám karanténa již leze na mozek.


Co se dá dále dělat online? Například můžete uspořádat i online teambuilding, o kterém jsme již psali zde.


S láskou Autentika <3


3 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page